Transport towarów z Włoch do Polski ‒ co warto wiedzieć?

autostrada we Włoszech - transport międzynarodowy

Włochy to jeden z tych krajów, do których w firmie transportowej Stan Trans dość często podróżujemy i z których przywozimy wiele ładunków naszych klientów. Co dobrze wiedzieć o transporcie na linii Polska ‒ Włochy i odwrotnie? Jakie ładunki mogą być przewożone na tej trasie i w jakie rejony Włoch jeździmy?

Ciężarówka z Włoch

Dosyć często zlecenia, jakie obsługujemy, mieszczą się w ramach zwykłego międzynarodowego transportu ciężarowego. Kto z nich korzysta? Przedsiębiorcy, którzy poszukują bezpiecznego i terminowego przewozu ładunków z rozmaitych gałęzi gospodarki. Co ważne, obsługujemy transporty z każdego regionu Włoch. W ciągu 20 lat naszej działalności odwiedziliśmy już większość Półwyspu Apenińskiego, dzięki czemu mamy pewność, że kierowcy, z którymi współpracujemy znają te tereny niemal jak własną kieszeń.

Posiadamy własną, bogatą i nowoczesną flotę, w której oprócz ciężarówek nie brakuje samochodów typu chłodnia, pojazdów z HDS-em czy platform niskopodłogowych. Dzięki tak rozbudowanej flocie jesteśmy w stanie zorganizować praktycznie każdy transport.

Import towarów do Polski

Jakie towary są importowane z Włoch do Polski? Jest kilka grup, na które można podzielić transportowane ładunki na tej trasie.

  • Branża spożywcza ‒ przede wszystkim włoskie smakołyki typu oliwa z oliwek, sery, makarony czy pomidory, ale też włoskie słodycze, wino czy suszone owoce cieszą się sporą popularnością w transporcie międzynarodowym.
  • Tekstylia ‒ włoska moda od lat uchodzi za jedną z bardziej luksusowych i na arenie światowej ma wielu fanów. Nic więc dziwnego, że wiele przewozów posiada ładunki odzieżowe, obuwnicze, ale też zawierające dodatki, np. torebki, rękawiczki czy skórzane paski.
  • Meble ‒ te większe, ale i mniejsze akcesoria z działu „wyposażenie domu”.
  • Elektronika ‒ urządzenia RTV i AGD.
  • Kosmetyki ‒ te bardziej luksusowe, w tym słynne włoskie perfumy.
  • Luksusowe dodatki ‒ biżuteria, zegarki i inne designerskie akcesoria.
transport aut z Włoch do Polski
transport aut z Włoch do Polski

Transport aut z Włoch

Ważną gałęzią importu z Włoch do Polski jest także przewóz samochodów. Włoskie marki kojarzone z wysoką jakością, prestiżem i rozmachem chętnie są oczekiwane na polskim rynku motoryzacyjnym. Oprócz transportu samochodów, z Włoch do Polski trafiają części zamienne i akcesoria samochodowe.

Transport ponadgabarytowy do Włoch

Podczas współpracy z firmą Stan-Trans możesz przewieźć zarówno elementy drobnicowe w tzw. doładunku, możesz hurtowo przetransportować wiele produktów w ramach tzw. transportu FTL, ale też możesz potrzebować transportu ponadgabarytowego. W tym zakresie zwykle przewozimy spore części i sprzęt przemysłowy, produkty hutnicze czy maszyny rolnicze. 

Zorganizujemy dowolny

transport w 45 minut

lub krócej

Nasz pracownik szybko przygotuje konkretną propozycję, a po jej akceptacji osobiście dopilnuje, by nic nie przeszkodziło w dostawie na umówiony czas.

Nagłe zlecenia nas nie zaskakują, bo jesteśmy dobrze przygotowani.

Spedycja z Włoch

Transport na linii Włochy ‒ Polska wymaga doświadczenia i skrupulatnego przygotowania. W Stan-Trans dajemy Ci gwarancję, że zaplanujemy przewóz Twoich towarów w taki sposób, by dojechały one w wyznaczonym terminie, a także by dopełniono wszelkich procedur bezpieczeństwa. Nasi spedytorzy zdają sobie doskonale sprawę z tego, że przy transporcie z Włoch i do Włoch, trzeba wziąć pod uwagę następujące aspekty:

  • formalności celne i aktualizacja przepisów ‒ to element, który trzeba mieć na względzie zanim kierowca wyruszy w drogę: odpowiednio skompletowana dokumentacja pozwoli uniknąć opóźnień. Dodatkowo spedytor jest zawsze na bieżąco z wszelkimi przepisami i ich aktualizacjami, których ostatnio w prawach różnych państw nie brakuje;
  • bezpieczeństwo ‒ to kwestia, która zawsze jest na tapecie, bez względu na rodzaj transportu czy długość trasy: ładunek musi być dostosowany do warunków konkretnej trasy oraz wybranego pojazdu;
  • trasa ‒ jej zaplanowanie to ważna część procesu transportowego: trzeba wybrać taką, która będzie odpowiednia danemu rodzajowi transportu, np. obecnie nie ma możliwości wjazdu do popularnego tunelu wiodącego przez Alpy ‒ du Mont Blanc ‒ w ramach transportu ADR;
  • warunki pogodowe ‒ na tak dalekich trasach istotne jest przewidzenie pogody (szczególnie w obszarze gór) i dostosowanie czasu podróży, w którym jest uwzględniony margines na ewentualne opóźnienia związane z warunkami atmosferycznymi.

A zatem ‒ jeśli szukasz sprawdzonej firmy transportowo-spedycyjnej, która wie, jak przeprowadzić transport z i do Włoch, skontaktuj się z naszym przedstawicielem. Propozycję oferty współpracy dostaniesz już w ciągu 45 minut!

autostrada we Włoszech - transport międzynarodowy
autostrada we Włoszech – transport międzynarodowy

Sprawdź

pozostałe wpisy

Czym jest strefa czystego transportu?

Strefa czystego transportu (SCT) to innowacyjna inicjatywa, która zmienia oblicze miejskiej mobilności. Obejmuje specjalnie wyznaczone obszary miast, w których obowiązują restrykcyjne zasady ograniczenia wjazdu dla niektórych pojazdów. Celem wprowadzania stref […]

15/07/2024 - StanTrans_Admin

Z jakimi wyzwaniami mierzą się firmy transportowe?

Branża transportowa jest jednym z kluczowych sektorów gospodarki, który wpływa na efektywność handlu krajowego i międzynarodowego. Jednakże firmy transportowe stoją przed wieloma wyzwaniami, które mogą wpłynąć na ich działalność i […]

25/06/2024 - StanTrans_Admin

czy warto decydować się na transport ekspresowy? Czym jest transport dedykowany?

W dynamicznie rozwijającym się świecie logistyki, transport dedykowany wyłania się jako ważna usługa transportowa, która odpowiada na potrzeby szybkiej i niezawodnej dostawy. Jest to rozwiązanie dostosowane do specyficznych wymagań klientów, […]

10/06/2024 - StanTrans_Admin

Jak organizowane są spedycje transportowe?

We współczesnej rzeczywistości, w której granice państw stają się coraz łatwiejsze do przekraczania, ważną rolę odgrywa logistyka. Spedycja transportowa jest podstawą tej branży i zapewnia sprawny przepływ towarów na całym […]

07/05/2024 - StanTrans_Admin