Przyjmiemy stałe zlecenia transportowe ciężarowe

Przyjmiemy stałe zlecenia transportowe ciężarowe

Nasza firma posiada bardzo rozległą ofertę transportową. Wśród wykonywanych usług znajdują się transport krajowy, międzynarodowy, a nawet przewozy ekspresowe. Każda oferta transportu, zarówno krajowego, jak i międzynarodowego, oparta jest na zleceniu transportowym. Co to takiego?

Czym jest zlecenie transportowe?

Zlecenie transportowe, w najprostszych słowach, to umowa pomiędzy przewoźnikiem (firmą przewozową) a klientem, który ten przewóz zleca. W kontekście współpracy między tymi dwoma podmiotami zlecenie transportowe to jeden z ważniejszych dokumentów, gdzie mamy dokładnie określone warunki, na jakich ma się odbyć dany przewóz.

Co zawiera zlecenie transportowe?

Treść umowy zlecenia transportowego powinna zawierać przede wszystkim informacje dotyczące tego, co będzie przewożone, kiedy i gdzie nastąpi załadunek, a także rozładunek, jaka jest wysokość wynagrodzenia oraz termin jego płatności. To są podstawy, bez których umowa może być uznana za nieważną. Oczywiście oprócz tego typu informacji zlecenie transportowe może opisywać dodatkowe wymogi dotyczące przewożonego ładunku, np. jego specjalne zabezpieczenie, może określać kary umowne czy warunki zapłaty. To jednak nie są kwestie obowiązkowe.

Jak zawrzeć umowę zlecenia transportowego?

W przepisach nie ma konkretnego zapisu regulującego to zagadnienie. Można zatem zawrzeć taką umowę za pośrednictwem e-maila, SMS-a, telefonu, a nawet rozmowy ustnej. Z tego wynika, że nie ma konieczności posiadania pisemnej wersji takiego zlecenia. Praktyka jednak dowodzi, że lepszą opcją jest zawieranie takiej umowy na piśmie, w razie wystąpienia roszczeń po obu stronach umowy. Nie zawsze musi to być podpisany odręcznie dokument – wystarczający będzie zapisany e-mail, wiadomości z komunikatorów internetowych, gdzie w załączeniu znajdziemy treść zlecenia, a także automatycznie wygenerowany dokument zlecenia z platform internetowych. Ważne jest, aby strona przyjmująca zlecenie wyraźnie potwierdziła jego warunki, również w wersji pisemnej/elektronicznej.

Przyjmiemy stałe zlecenia transportowe ciężarowe

Rodzaje transportu w firmie Stan-Trans

Szeroki wachlarz możliwości, jeśli chodzi o ofertę przewozową, pozwala dopasować realizowaną usługę do indywidualnych potrzeb klienta. Chętnie przyjmiemy stałe zlecenia transportowe, ale zanim podejmiesz decyzję – poznaj nas trochę bliżej. Co możemy zaoferować?

Transport krajowy

Od blisko 20 lat zajmujemy się przewożeniem ładunków całopojazdowych (tych, które zajmują cały pojazd) oraz ładunków częściowych (tzw. doładunki, które są dołączane do wolnej przestrzeni pojazdu) na terenie całej Polski. Najczęściej odwiedzamy Warszawę, Poznań, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Kielce, Rzeszów, Katowice, Gorzów Wielkopolski, Gdynię, Sopot i Białystok, choć zdarza się nam przyjeżdżać do innych miejscowości. Nasza flota jest przygotowana na najbardziej wymagających klientów i ich zlecenia transportowe. Posiadamy zróżnicowane pojazdy, zarówno pod względem wielkości, jak i ich funkcji. Oferujemy transport krajowy w granicach 3,5 t, ale także powyżej tej wartości (nawet do 24 t). 

Zorganizujemy dowolny

transport w 45 minut

lub krócej

Nasz pracownik szybko przygotuje konkretną propozycję, a po jej akceptacji osobiście dopilnuje, by nic nie przeszkodziło w dostawie na umówiony czas.

Nagłe zlecenia nas nie zaskakują, bo jesteśmy dobrze przygotowani.

Transport ekspresowy

Na specjalne życzenie klienta możemy zorganizować transport w trybie ekspresowym, polegający na dostarczeniu ładunku do 24 godzin. Jeśli transport zostanie zgłoszony rano, jest szansa, że jeszcze tego samego dnia odbędzie się jego rozładunek w miejscu docelowym. Czy tylko na terenie Polski? Nie, nie tylko. Takie szybkie i, co ważne, bezpieczne przejazdy oferujemy również w przypadku innych destynacji europejskich, jak na przykład Niemcy, Włochy, Francja, Holandia czy Belgia. W przypadku załadunku, do którego potrzebny jest samochód o ładowności większej niż 3,5 t, taki transport jest zapewniony przez dwóch kierowców.

Transport międzynarodowy

Twój towar ma wysoką wartość? Chcesz zorganizować przewóz sprzętu elektronicznego, informatycznego lub medycznego? A może Twój ładunek jest zupełnie neutralny, ale bardzo duży i potrzebujesz przewieźć go za granicę? W naszej ofercie znajduje się również międzynarodowy transport towarów. Przewozimy m.in. żywność, sprzęt AGD, a nawet towary niebezpieczne. Różnorakie zlecenia transportowe wykonujemy z pomocą zróżnicowanej floty, w której można znaleźć busy, firanki, samochody ciężarowe (TIR), ale i chłodnie, platformy, izotermy czy mega zestawy przestrzenne. Zlecenia realizujemy na terenie całej Unii Europejskiej, a także na obszarze Szwajcarii, Norwegii i Wielkiej Brytanii. Jeśli jest takie zapotrzebowanie, możemy przewozić ładunki nienormatywne (powyżej 24 t).

Transport maszyn

Potrzebujesz przewozu maszyn? Budowlanych, przemysłowych, rolniczych? Nic prostszego! Nasza oferta przewiduje również takie przypadki. Przewozimy sprzęt ciężki, koparki i inne maszyny budowlane, a także wszelkie urządzenia rolnicze: ciągniki, przyczepy, młocarnie, opryskiwacze itp. 

Jeśli szukasz stałego przewoźnika dla zleceń transportu ciężarowego i często wpisujesz do wyszukiwarki internetowej „dam stałe zlecenie transportowe” – możesz przestać szukać! Jak widzisz, realizujemy zróżnicowane usługi transportowe. Co ważne, pojazd dobieramy do ładunku, nie odwrotnie. Skontaktuj się z nami, a my przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Skorzystaj

z szybkiej wyceny

Skontaktuj się z naszymi sprzedawcami - otrzymasz oferte w 45 minut!

Sprawdź

pozostałe wpisy

Jak organizowane są spedycje transportowe?

We współczesnej rzeczywistości, w której granice państw stają się coraz łatwiejsze do przekraczania, ważną rolę odgrywa logistyka. Spedycja transportowa jest podstawą tej branży i zapewnia sprawny przepływ towarów na całym […]

07/05/2024 - StanTrans_Admin

Jakie są kluczowe kwestie bezpieczeństwa w transporcie maszyn?

W firmie Stan-Trans jedną z usług w ramach transportu krajowego czy zagranicznego, jaką wykonujemy, jest transport maszyn. To dość skomplikowany proces, który wymaga szczególnej uwagi i planowania. Bezpieczeństwo jest priorytetem […]

30/04/2024 - StanTrans_Admin

drogowy transport towarów z Francji Transport na trasie Francja-Polska ‒ najważniejsze informacje

Francja, jako jeden z krajów Unii Europejskiej, wciąż znajduje się w czołówce destynacji, z którymi Polska prowadzi ożywioną relację transportową. Statystyki z rynku gospodarczego pokazują, że Francja jest naszym ważnym […]

23/04/2024 - StanTrans_Admin

Jakie są kluczowe zalety współpracy z profesjonalnym spedytorem w zakresie dostaw międzynarodowych?

W dzisiejszym, globalnym świecie, gdzie granice handlowe są coraz bardziej otwarte, transport międzynarodowy stał się niezwykle istotną gałęzią gospodarek wielu krajów. Firmy z różnych obszarów szukają sposobów na optymalizację swoich […]

09/04/2024 - StanTrans_Admin