COŚ WIĘCEJ NIŻ TYLKO TRANSPORT

forklift2.png

Spedytorzy bardzo lubią proste tematy. Adres i data załadunku, adres i data rozładunku, 13,6 m, 24t, stawka. Ot i cała filozofia.

Czasami jednak zdarzają się pytania od nowych klientów, które wcale nie są takie proste. Wymagają dużo większego nakładu pracy, jednak końcowa satysfakcja z zakończenia projektu jest tego warta.

A oto przykład:

Klient wysłał do nas prośbę o wycenę transportu międzynarodowego z Niemiec do Polski, dla 175 palet. Nie było by w tym nic trudnego, gdyby nie to że nie było tam ani jednej standardowej palety. Sytuację komplikowała również rozstrzał wymiarowy palet od 138×87 cm do 245×76 cm. Pierwszym krokiem było jak najbardziej efektywne rozmieszczenie palet na dostępnych autach. Optymalne ułożenie palet i sprawdzenie wszystkich obliczeń zajęło nam ponad cztery godziny. Oszacowaliśmy cenę za cały projekt i przedstawiliśmy ofertę naszemu klientowi.

Okazało się, że klient jest zadowolony z oferty i chce zlecić nam realizacje tego projektu, ale ma jeszcze kilka „dodatków” do tego zlecenia. Towar ten był zakupiony od niemieckiego producenta, miał zostać załadowany w ciągu dwóch dni. Następnie rozładowany w magazynie w Polsce i trafić do finalnego odbiorcy na przestrzeni trzech miesięcy, w miarę postępu prac instalacyjnych. Długo się nie zastanawiając, przystąpiliśmy do dopięcia szczegółów.

Ponieważ import towarów był już zorganizowany, przystąpiliśmy do przygotowania magazynu. Pojawiła się pierwsza komplikacja. Towar został przygotowany do importu według najbardziej efektywnego ułożenia na naczepach. Podczas rozładunku w naszym magazynie powinien zostać skompletowany według numerów seryjnych i przygotowany do dostaw partiami. Sytuację dodatkowo utrudniał fakt, że nikt nie dysponował listą kontrolną – jaki numer nosi paleta danego wymiaru. By rozwiązać ten problem, musieliśmy wyładować wszystkie palety na magazyn buforowy, odnaleźć właściwe palety, pogrupować je i ustawić na magazynie docelowym zgodnie z harmonogramem. 3 magazynierów, 2 spedytorów i 2 przedstawicieli klienta poradziło sobie z tym tematem w półtora dnia.

Zorganizujemy dowolny

transport w 45 minut

lub krócej

Nasz pracownik szybko przygotuje konkretną propozycję, a po jej akceptacji osobiście dopilnuje, by nic nie przeszkodziło w dostawie na umówiony czas.

Nagłe zlecenia nas nie zaskakują, bo jesteśmy dobrze przygotowani.

Tutaj możemy się pochwalić naszą kreatywnością. Ze względu na rozmiar palet ich magazynowanie w magazynach wysokiego składowania było teoretycznie niemożliwe. Firmy konkurencyjne uznały, że to dodatkowo zwiększy koszt magazynowania, ze względu na zajęcie znacznej powierzchni podłogi. My uznaliśmy, że wystarczy chwilę pogłówkować i cały towar zmieścił się na regałach, oczywiście zachowując wszelkie zasady BHP. Dało się! Jak? A to już nasza tajemnica.

mag.jpg

Po trzech miesiącach ostatnie palety opuściły nasz magazyn. Projekt zakończony sukcesem, klient zadowolony. Na tą chwilę możemy się  pochwalić już dwoma zakończonymi pomyślnie takimi projektami, a już wiemy, że szykują się następne.

Dla chcącego nic trudnego!

Sprawdź

pozostałe wpisy

af1f47882439b7d58378233a5ff4d0f0ad3525db799744b5.jpg Czym różni się firma transportowa od firmy spedycyjnej?

Transport i spedycja to dwa pojęcia, które bardzo często są używane zamiennie, jednak nie jest to właściwe podejście. W rzeczywistości oznaczają one dwie różne dziedziny, które mimo branżowego podobieństwa mają […]

22/02/2024 - StanTrans_Admin

tranzyt towarów Co to jest tranzyt w transporcie towarów?

Międzynarodowy transport towarów jest jedną z ważniejszych gałęzi gospodarczych. Dzięki niemu istnieje możliwość sprawnego rozprowadzania rozmaitych produktów na wszystkie kontynenty. Branża transportowa odznacza się własną, specyficzną terminologią, w której m.in. […]

29/01/2024 - StanTrans_Admin

spedytor koordynujący załadunek towarów Jak wybrać spedycję?

Na naszym blogu zajmowaliśmy się już kryteriami wyboru dostawcy usługi transportowej, czyli przewoźnika. Ale przewoźnik nie jest jedyną opcją w tym kontekście. Możemy również skorzystać z usługi spedycji, która w […]

03/01/2024 - StanTrans_Admin

wzrost opłat drogowych w Niemczech Wzrost opłat drogowych dla ciężarówek w Niemczech w grudniu 2023

1 grudnia 2023 roku ‒ od tego dnia kierowcy samochodów ciężarowych podróżujący po niemieckich autostradach stoją w obliczu istotnych zmian. Nowe regulacje wprowadziły podwyżkę cen za korzystanie z autostrad (czyli […]

27/12/2023 - StanTrans_Admin