A po co wam wielkość towaru?

Takie pytanie zdarza mi się słyszeć bardzo często. Jest to chyba uzupełnienie do pytania o wartość towaru. Drogi zleceniodawco potrzebujemy informacji o wymiarach i wadze towaru by profesjonalnie zorganizować transport. By lepiej to zobrazować posłużę się przykładem.

Po godzinie 16:00 w czwartek dzwoni do mnie znajoma i prosi o pomoc w organizacji transportu z Niemiec do Polski. Załadunek w piątek do 15:00 i towar musi być w sobotę na rozładunku. Do przewiezienie były kamery i urządzenia do monitoringu. Serwis miał niedzielę na zamontowanie ich w obiekcie. Powiedziałem ok, podaj tylko wymiary i wagę. Po pięciu minutach otrzymałem sms-a:

 

„4 palety 750kg”

 

Pewności czy 750 kilogramów łącznie czy każda z palet tyle waży nie miałem, więc dopytuję. Odpowiedz:

Zorganizujemy dowolny

transport w 45 minut

lub krócej

Nasz pracownik szybko przygotuje konkretną propozycję, a po jej akceptacji osobiście dopilnuje, by nic nie przeszkodziło w dostawie na umówiony czas.

Nagłe zlecenia nas nie zaskakują, bo jesteśmy dobrze przygotowani.

 

„każda”

 

Czyli już wiadomo, że auto powyżej 3,5t DMC. Zaczynam dzwonić i szukać możliwości.

Pojawiła się opcja z doładunkiem na naczepę 13,6m. Należało jednak sprawdzić czy taki pojazd będzie w stanie wjechać na rozładunek. Przyszła odpowiedz:

 

Skorzystaj

z szybkiej wyceny

Skontaktuj się z naszymi sprzedawcami - otrzymasz oferte w 45 minut!

„tir się nie zmieści”

 

OK, Organizuję solówkę. Trudne zadanie w czwartek po godzinach pracy, ale udało się. Kierowca miał rano rozładunek, potem 120 kilometrów podlotu i ładujemy. Niestety jak to bywa w planowaniu nie wszystko poszło zgodnie z planem. Auta nie chcieli rozładować, z powodów znanych tylko rozładowcom niemieckim. Kierowca zdenerwowany, bo tachograf cały czas bije, a kilometry nie maleją. Ja na telefonie, próbuję coś pomóc i tak mijają dwie godziny. W końcu udało się, rozładowali a kierowca ruszył po nieszczęsne palety.

Na miejscu załadunku okazało się jednak, że dane na temat wymiarów i wagi, różnią się od tych jakie otrzymałem. Zamiast 4 palet, były 4 połówki palet. Zamiast 3000 kg łącznie, cały towar ważył niespełna 500 kg. Czyli spokojnie można było zabrać to na busa. Piszę do znajomej i pytam dlaczego taka różnica danych, pada odpowiedz:

 

„przecież wiesz że się na tym nie znam”

Zorganizujemy dowolny

transport w 45 minut

lub krócej

Nasz pracownik szybko przygotuje konkretną propozycję, a po jej akceptacji osobiście dopilnuje, by nic nie przeszkodziło w dostawie na umówiony czas.

Nagłe zlecenia nas nie zaskakują, bo jesteśmy dobrze przygotowani.

 

Ze stoickim spokojem, godnym spedytora, poinformowałem, że mogła ponieść niższy koszt, ponieważ mogliśmy skorzystać z mniejszego auta, które jest relatywnie tańsze w użyciu. Nadeszło dopowiedz:

 

„to nie mogłeś mi wcześniej powiedzieć że o kasę chodzi”

„bym się dowiedziała a nie pisała mniej więcej”

 

Skorzystaj

z szybkiej wyceny

Skontaktuj się z naszymi sprzedawcami - otrzymasz oferte w 45 minut!

A więc drogi zleceniodawco, potrzebujemy od ciebie kompletnych informacji, byśmy mogli dobrać odpowiedni środek transportu, a co za tym idzie, by jego koszt był adekwatny do przewożonego ładunku. Bo wierzcie mi, kierowca oznajmiający na załadunku, że zamiast zdeklarowanych 33 euro palet, ma załadować 33 palety przemysłowe – potrafi zepsuć dzień, zarówno nam, jak i wam 😉

Sprawdź

pozostałe wpisy

Jak organizowane są spedycje transportowe?

We współczesnej rzeczywistości, w której granice państw stają się coraz łatwiejsze do przekraczania, ważną rolę odgrywa logistyka. Spedycja transportowa jest podstawą tej branży i zapewnia sprawny przepływ towarów na całym […]

07/05/2024 - StanTrans_Admin

Jakie są kluczowe kwestie bezpieczeństwa w transporcie maszyn?

W firmie Stan-Trans jedną z usług w ramach transportu krajowego czy zagranicznego, jaką wykonujemy, jest transport maszyn. To dość skomplikowany proces, który wymaga szczególnej uwagi i planowania. Bezpieczeństwo jest priorytetem […]

30/04/2024 - StanTrans_Admin

drogowy transport towarów z Francji Transport na trasie Francja-Polska ‒ najważniejsze informacje

Francja, jako jeden z krajów Unii Europejskiej, wciąż znajduje się w czołówce destynacji, z którymi Polska prowadzi ożywioną relację transportową. Statystyki z rynku gospodarczego pokazują, że Francja jest naszym ważnym […]

23/04/2024 - StanTrans_Admin

Jakie są kluczowe zalety współpracy z profesjonalnym spedytorem w zakresie dostaw międzynarodowych?

W dzisiejszym, globalnym świecie, gdzie granice handlowe są coraz bardziej otwarte, transport międzynarodowy stał się niezwykle istotną gałęzią gospodarek wielu krajów. Firmy z różnych obszarów szukają sposobów na optymalizację swoich […]

09/04/2024 - StanTrans_Admin