StanTrans

Transport na trasie Włochy‒Polska

Kiedy ponad 20 lat temu firma Stan-Trans dopiero powstawała, wiedzieliśmy, że transport międzynarodowy będzie ważną gałęzią naszego biznesu. I tak się też stało. Dzisiaj możemy się pochwalić wieloma destynacjami zagranicznymi, które stale obsługujemy, a jedną z naszych ulubionych są Włochy.

Import towarów z Włoch do Polski

Transport na trasie Włochy‒Polska

Transport drogowy w firmie Stan-Trans zrealizujesz z pomocą rozmaitych pojazdów. Nasza bogata flota samochodów oferuje przewozy z Włoch do Polski z wykorzystaniem busa, ciężarówek, platform, ale też pojazdów bardziej specjalistycznych jak chłodnie czy izotermy.

 

Co zatem importujemy z Włoch? Artykuły spożywcze, bo przecież Italia słynie z rozmaitych frykasów, jak na przykład: oliwy, sery, makarony (tutaj Włochy są zdecydowanym liderem importu), kawa czy wino. Nasze przejazdy nie ograniczają się jednak wyłącznie do importu żywności. Z Włoch przywozimy też ubrania, buty, dodatki galanteryjne, a także meble czy produkty kosmetyczne. Ważnym elementem transportów do Polski z Włoch jest także branża motoryzacyjna, jak również elektroniczna.

 

A może transport ponadgabarytowy z Włoch?

Zwykle obsługujemy ładunki o masie od 1 kg do 24 ton. Zdarza się jednak, że zlecenie klienta wymaga transportu nienormatywnego. Z firmą Stan-Trans zrealizujesz i taki przejazd bez żadnego problemu. Od wielu klientów słyszeliśmy wielokrotnie, że bardzo pochłaniająca jest biurokracja i pilnowanie wszelkich przepisów związanych z organizacją transportu międzynarodowego. Wychodząc naprzeciw takim potrzebom, możemy także zaoferować Ci usługę spedycji dla zlecenia na trasie Włochy‒Polska, dzięki czemu my zajmiemy się od A do Z obsługą całego procesu transportowego, a Ty spokojnie poświęcisz czas swojemu biznesowi. 

Eksport do Włoch

Nasi kierowcy lubią realizować przebiegi, które przynoszą korzyści zarówno dla naszej firmy, jak i dla klientów. Stąd nie tylko importujemy towary z Włoch, ale też je do Włoch zawozimy. Eksport w Unii Europejskiej jest dość łatwy, dzięki temu, że istnieje coś takiego, jak Jednolity Obszar Gospodarczy (EOG). Dane GUS z 2023 roku pokazują, że Włochy są piątym krajem, do którego z Polski eksportujemy najwięcej towarów. Jakich? Do ojczyzny pizzy wywozimy zarówno maszyny, oświetlenie, żywność, jak i tytoń czy artykuły rolne.

„Potrzebuję ciężarówki z Włoch” ‒ świetnie! Napisz lub zadzwoń ‒ chętnie pomożemy!

Z Włoch czy do Włoch ‒ daj po prostu znać. Zorganizujemy dla Ciebie różne rodzaje transportu.

  • LTL ‒ czyli transport drobnicowy: jest to idealny wybór, gdy Twoje towary zajmują mało miejsca i nie przewozisz ich w takich ilościach, by zająć cały samochód. Przy wykorzystaniu jedynie części przestrzeni naszego pojazdu, poniesione przez Ciebie koszty optymalizują się automatycznie;
  • FTL ‒ to transport całopojazdowy: dla dużych ładunków i dużych ilości.
  • Ponadnormatywny ‒ dla wszelkich ładunków, które przekraczają standardowe wymiary (np. są bardzo długie) lub tonaż; transport ponadgabarytów odnosi się zwykle do maszyn, ogromnych pojazdów czy elementów konstrukcyjnych różnych budowli. W Stan-Trans jesteśmy w stanie przewieźć za granicę praktycznie każdy ładunek, nawet kilkadziesiąt ton!
  • Ekspresowy ‒ potrzebujesz szybkiego i oczywiście bezpiecznego transportu? Zgłoś się do naszej obsługi klienta, a my zorganizujemy go dla Ciebie nawet jeszcze tego samego dnia!
  • Transport we Włoszech ‒ a może chcesz zamówić przewóz jakichś ładunków na terenie Włoch? W Stan-Trans podejmiemy się również takiego zlecenia.

Zamów transport do Włoch jeszcze dziś!

Zastanawiasz się, dlaczego warto wybrać naszą firmę do realizacji Twojego zlecenia transportowego? W Stan-Trans działamy, mając na uwadze te cztery elementy:

  • Bezpieczeństwo ‒ jest zawsze na pierwszym miejscu. Z naszymi usługami masz pewność, że Twoje ładunki dojadą w całości do miejsca docelowego.
  • Czas ‒ realizujemy transporty szybko, również te zagraniczne. Dzięki temu wiesz, że zawsze zdążysz domknąć rozmaite etapy swoich biznesowych projektów zgodnie z planem.
  • Komfort klienta ‒ na Twoje pytanie odpowiemy w ciągu 45 minut, przygotujemy ofertę specjalnie dla Twoich potrzeb, a gdy zdecydujesz się z niej skorzystać, będziesz mieć zawsze najświeższe informacje o postępie zlecenia (kontakt z opiekunem zlecenia masz 24 godziny na dobę).
  • Jakość ‒ tutaj nie ma miejsca na kompromisy. Twój ładunek zostanie dostarczony przez doświadczonych przewoźników i sprawdzone pojazdy. Wszystko na najwyższym poziomie.

To jak ‒ ruszamy razem po włoską przygodę transportową?

Przewozimy ładunki od 1 kg do 24 ton.

Ponadto oferujemy międzynarodowy transport
nienormatywny, dzięki czemu możemy przewieźć
ładunki nawet do kilkudziesięciu ton.

Międzynarodowy transport rzeczy organizujemy codziennie. Kilkadziesiąt samochodów codziennie wysyłanych jest w różne miejsca Europy. Głównie Unii Europejskiej ale organizujemy również transport rzeczy do Szwajcarii, transport rzeczy do Norwegii czy transport rzeczy do Wielkiej Brytanii.
Oferujemy międzynarodowy transport cało pojazdowy oraz międzynarodowy transport częściowy. Transport ekspresowy organizujemy nawet do 24 godzin.
Transport w doładunku organizujemy do 48 godzin lub do 36 godzin. Transporty wykonywane są z punktu A do puntu B, towar nie jest przeładowywany.

załadunek do transportu międzynardowego

Dlaczego my?

01

Dobra organizacja transportu

Na każde zapytanie odpowiadamy w 45 minut lub szybciej. Jeśli nie mamy możliwości zorganizowania transportu w tak krótkm czasie informujemy o tym i to klient decyduje, czy mamy szukać dalej. Jeżeli sprawa jest pilna, a my nie mamy odpowiedniego samochodu, kierujemy klienta do konkurencji, byle tylko zapewnić transport.
Starannie dobieramy przewoźników. Współpracujemy tylko z tymi, którzy się sprawdzili i są w stanie odpowiednio zabezpieczyć dostawą – chodzi o odpowiednie ubezpieczenie i rzetelność. Dbamy o pełną zgodność z wymaganiami prawnymi i naszymi standardami jakości.
Nawet niespodziewae sytuacje nas nie zaskakują – szybko zorganizujemy każdy transport – bez żadnych kompromisów jakościowych.

02

Informacje na bieżąco

Od momentu przyjęcia zlecenia będziemy Cię informować o każdej zmianie jego statusu. W każdej chwili wiesz, co się dzieje z Twoim transportem i kiedy spodziewać się dostarczenia ładunku. O nic nie musisz się upominać.
Dzięki temu nie musisz tracić czasi i nerwów na wydzwanianie z pytaniem: co się dzieje z moim transportem? Jesteśmy w stałym kontakcie z kierowcą, gotowi na reakcję, gdyby coś się wydarzyło po drodze.
Każdą informację wysyła człowiek – osobisty opiekun Twojej przesyłki. Jest dostępny nawet w nocy, przez cały czas, do momentu dostarczenie ładunku. W każdej chwili możesz się z nim skontaktować – chętnie i z uśmiechem na Twoje pytania.

03

Doprowadzenie wszystkiego do końca

Każda Twoja przesyłka ma dla nas najwyższy priorytet. Co może pójść nie tak? Wszystko, w trakcie transportu liczba problemów może być nieskończona, lecz my nad wszystkim czuwamy! Nikogo nie zostawimy „na lodzie”.
Każde zlecenie transportowe doprowadzamy do końca, gdy dostawa jest na miejscu i wszystkie dokumenty są uporządkowane i oddane.
Słyniemy ze skuteczności i elastyczności. Przejmujemy pełną odpowiedzialność za Twój transport i robimy wszystko, by bezpiecznie dotarł na czas.

lub napisz

do nas wiadomość